Akční nabídka

 • Kompletne vyrobené vo Fínsku !
 • Všetky hydraulické komponenty vyrobené v
 • Patentované zdvíhacie a podávacie zariadenie
 • Patentované prevedenie podávacieho dopravníka
 • Plne hydraulický pohon bez klinových remeňov
 • Dosah hydraulickej ruky 8,5 metrov
 • Uhol otáčania 360° !!
 • Vlek druhej generácie !!
 • Nosnosť 12 ton !!
 • 3 páry klaníc v štandardnej výbave
 • Plne profesionálny vlek najvyššej kvality !!
Reklamní banner

Články

Lesnícka technika FARMA

Pod označením FARMA môžete vidieť stále viac lesných vyvážacích vlekov a hydraulických rúk/žeriavov pracujúcich v českých i slovenských lesoch. FARMA je švédsko-estónska značka vysoko kvalitnej a cenovo dostupnej lesníckej techniky, ktorá slúži zákazníkom po celom svete už niekoľko desiatok rokov.

Za úspechom FARMY stojí niekoľko základných princípov:

 1.  Vyvážačky, hydraulické ruky a príslušenstvo FARMA musí byť cenovo dostupné nielen pre väčšie spoločnosti, ale taktiež pre ťažbárske partie, živnostníkov a vlastníkov menších lesných pozemkov.
 2. Najširšia ponuka na trhu – zákazník si môže vyberať zo širokej škály nosností vyvážacích vlekov, dosahu hydraulických žeriavov a v neposlednom rade taktiež z veľmi bohatej ponuky príslušenstiev – drapákov, navijakov a podobne.
 3. Najvyššia kvalita výrobkov daná perfektným technickým a dielenským spracovaním a použitím kvalitných a v praxi osvedčených komponentov a materiálov.
 4. Starostlivosť o zákazníka – pred a po predaji – konzultácie a pomoc s výberom vhodného technologického riešenia, záručný a pozáručný servis. Všetky náhradné diely a komponenty sú dostupné taktiež pre výrobky a stroje, ktoré už boli vyradené z výrobného programu.
 5.  Vyvážacie vleky a žeriavy FARMA sú určené bežné a obecne rozšírené traktory. Bez problémov pracujú a fungujú aj so staršími modelmi bežných traktorov (Zetor 7745, 7745).

Vyvážací vlek FARMA CT 7,0-10 G2 a LKT 75

Vyvážací vlek FARMA CT 7,0-10 G2 a LKT 75

Hydraulické ruky – žeriavy

Hydraulické ruky FARMA vyčnievajú nad ostatnými výrobcami svojou vysokou zdvíhacou silou, dlhou životnosťou a univerzálnosťou použitia.
Sériovo sú montované na vyvážacie vleky FARMA, ale je možné ich taktiež zakúpiť samostatne (vrátane hydraulických rozvodov a rozvádzačov podľa želania zákazníka) a používať v trojbodovom závese traktora (v kombinácii so sériovo vyrábaným adaptérom), pripevniť na štiepkovač alebo iný pracovný stroj a v neposlednom rade je rovnako veľmi obľúbené použitie ako stacionárny žeriav (poľnohospodárske prevádzky, kafilérie a podobne). Hydraulické ruky sú vyrábané v intervale dosahu od 3,8 do 8,5 metrov (konkrétne: 3,8- 4,2- 4,6- 5,1- 5,3- 6,3- 7 a 8,5 metra) a je možné doplniť ich rozmanitým príslušenstvom. Požadovaný prietok hydraulického oleja sa v závislosti na veľkosti hydraulickej ruky pohybuje od 10 do 70 litrov za minútu.

Štiepacia hlavica FARMA BC 18

Štiepacia hlavica FARMA BC 18

Lesné vyvážacie vleky

Vyvážacie vleky FARMA sú známe svojou extrémnou odolnosťou a praktickosťou. Za týmito vlastnosťami stojí niekoľko desiatok rokov vývoja a overovania v najtvrdších pracovných podmienkach pri každodennom nasadení. Poskytnúť je možné vleky s nosnosťou 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14 alebo 16 ton a na želanie zákazníka je možné ich osadiť vhodnou hydraulickou rukou (vždy na výber z viacerých variantov). Vleky je možné doplniť bubnovými alebo diskovými brzdami, svetlami a extra párom klaníc. Všetky vyvážacie vleky (okrem 6-tonového) sú už v základnej výbave s hydraulicky polohovateľnou ojou. Pre zákazníkov, ktorý sa zameriavajú na vyvážanie ťažbových zvyškov je možné dodať rozšírené klanice, zvýšenie klaníc a demontovateľné predĺženie ložnej plochy. Vleky s nosnosťou 12 ton a viac majú 4 WD pohon kolies s trakčnými valcami a hydraulicky roztiahnuteľným podvozkom. Vyvážacie vleky a hydraulické ruky je možné pripojiť priamo do hydraulického okruhu traktora alebo ich doplniť čerpadlom pre pripojenie na vývodový hriadeľ traktora (PTO). Novinkou tohto roku 2016 je 4 WD pohon kolies trakčnými valcami pre vlek s nosnosťou 9 ton a schválenie pre prevádzku po verejných komunikáciách (technické osvedčenie) pre vleky s nosnosťou 7, 8, 9 a 10 ton.

Vyvážací vlek FARMA CT 6,3-9 4WD a Valtra

Vyvážací vlek FARMA CT 6,3-9 4WD a Valtra

Drapáky, nakladače a štiepacie hlavice

FARMA vyrába najširší sortiment príslušenstiev pre hydraulické ruky na trhu. Základným príslušenstvom sú drapáky dodávané vo veľkostiach (podľa obsahu) 0,12-0,16-0,20-0,24 m². Drapáky sú vyrábané vo dvoch variantoch – guľatinové alebo na zvyšky po ťažbe. Pripravené sú podľa želania zákazníka k montáži na hriadeľ alebo na prírubu rotátora. Drapáky je taktiež možné doplniť takzvanými vkladacími lyžicami na manipuláciu a nakladanie sypkých materiálov (napríklad zeminy, pilín, štiepky, piesku atď.). Vkladacie lyžice sú vyrábané vo veľkostiach na použitie s drapákmi 0,12-0,16-0,20 m². Vo výrobnom programe sú zahrnuté taktiež špeciálne nakladače sypkých hmôt, ktoré ľahko pripevníte k vašej hydraulickej ruke po demontáži drapáku. Nakladače sypkých hmôt sú vyrábané vo dvoch veľkostiach – 160 alebo 200 litrov. Veľmi obľúbeným príslušenstvom je rovnako gilotínová štiepacia hlavica BC18 s maximálnym štiepacím priemerom 18 centimetrov.

Drapáky, nakladače a ďalšie príslušenstvo

Drapáky, nakladače a ďalšie príslušenstvo

Srdečne Vás pozývame na veľtrh Silva Regina v Brne, ktorý sa koná 3. až 7. apríla 2016 v areáli výstaviska v Brne. Nájdete nás na voľnej ploche č.34 pri pavilone Z. Môžete si tu pozrieť lesnícku techniku FARMA, malé vyvážačky Vahva Jussi, hydraulické rotátory Baltrotors a mnoho ďalších. Tešíme sa na Vašu návštevu!

www.jpjforest.com

e-mail: info@jpjforest.com


https://www.youtube.com/watch?v=GVQN-rIYbeQ
JpjForest s.r.o.

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy REGON Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB