Akční nabídka

 • Kompletne vyrobené vo Fínsku !
 • Všetky hydraulické komponenty vyrobené v
 • Patentované zdvíhacie a podávacie zariadenie
 • Patentované prevedenie podávacieho dopravníka
 • Plne hydraulický pohon bez klinových remeňov
 • Dosah hydraulickej ruky 8,5 metrov
 • Uhol otáčania 360° !!
 • Vlek druhej generácie !!
 • Nosnosť 12 ton !!
 • 3 páry klaníc v štandardnej výbave
 • Plne profesionálny vlek najvyššej kvality !!
Reklamní banner

Články

Vyvážacie traktor a sústava

Vyvážacie traktor

Je to špeciálny kompaktný stroj, ktorý je určený pre nakladanie, prevoz a skladanie dreva. Skladá sa z motorovej časti, ktorá je upevnená na podvozkovom polorámu a ten je spojený kĺbom s druhým podvozkovým polorámom, na ktorom je usadená ložná plocha pre náklad. Riadenie stroja je pomocou hydraulického systému, ktorý sa láme v kĺbe. Poháňané sú stále všetky kolesá. Jeho nosnosť je vyššia ako u vyvážacích súprav.

Rozlíšenie vyvážacích traktorov podľa výkonu motora a nosnosti:

Rozlišení vyvážecích traktorů podle výkonu motoru a nosnosti:

Rozlíšenie vyvážacích traktorů podľa výkonu motora a nosnosti:

Vyvážacie súprava

Je tvorená dočasným spojením dvoch inak samostatných prostriedkov, väčšinou traktora či iného ťahača a vyvážacího prívesu. Traktor aj príves môžu byť použité jednotlivo na iné účely. Základné jednoduché súpravy sú obvykle tvorené pohonnou jednotkou (traktorom) a vyvážacím prívesom, na ktorom spravidla býva hydraulická ruka. Pohon kolies na prívese nie je k dispozícii, alebo je uskutočňovaný pomocou hydraulicky poháňaného pastorka. Traktor s prívesom je spojený pevnou ojou, pri dokonalejším konštrukčnom riešení môže byť príves vybavený hydraulicky polohovateľnou ojou, ktorá zlepšuje manévrovateľnosť v teréne, predovšetkým pri zatáčaní alebo vyhýbanie sa stojacemu stromu. V priaznivých podmienkach môže mať súprava až 90% výkonnosti vyvážacích traktorov a obstarávacie náklady môžu byť o 1/2 menšia.

Malé mechanizačné prostriedky pre sústreďovanie dreva

Medzi malovýrobne technológie sústreďovanie dreva môžeme zaradiť prenosné navijaky, železné kone, minitahače, vyvážacie minisoupravy a minivyvažeče a v neposlednom rade aj štvorkolky s prívesom, nazývané tiež ATV. Tieto malé mechanizačné prostriedky vynikajú svojou lepšie prejazdnosťou terénom (vďaka ich šírke 1,40 m im stačí rovnaká linka ako pre kone), malou hmotnosťou (vďaka ktorej sú súpravy šetrnejšie k pôde a životnému prostrediu) a menšími prevádzkovými nákladmi. Z týchto dôvodov sa ich počet začína postupne zvyšovať, a to najmä v súkromnom sektore u vlastníkov menších lesov. Ich hlavnou nevýhodou je nižšia výkonnosť oproti klasickým mechanizačnými prostriedkom, preto sa tiež častejšie používajú vo výchovných ťažbách. Doterajšie skúsenosti z ČR udávajú výkonnosť za smenu cca 10 m³ priblíženeho dreva.

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy REGON Riuttolehto Oy Tizmar snc