Akční nabídka

 • Kompletne vyrobené vo Fínsku !
 • Všetky hydraulické komponenty vyrobené v
 • Patentované zdvíhacie a podávacie zariadenie
 • Patentované prevedenie podávacieho dopravníka
 • Plne hydraulický pohon bez klinových remeňov
 • Dosah hydraulickej ruky 8,5 metrov
 • Uhol otáčania 360° !!
 • Vlek druhej generácie !!
 • Nosnosť 12 ton !!
 • 3 páry klaníc v štandardnej výbave
 • Plne profesionálny vlek najvyššej kvality !!
Reklamní banner

Články

Vahva Jussi 3000_420 – 3 tonová vyvážačka vyvinutá pre SR

Vyvážačka o nosnosti 3t od výrobcu Vahva Jussi

Úvodom

Po dlhej dobe sme sa konečne dočkali a najslávnejší výrobca malých vyvážacích vlekov určených pre pracovné štvorkolky a malotraktory konečne ponúkol na predaj nový a konštrukčne unikátny vlek s nosnosťou 3 tony – Vahva Jussi 3000_420. Tento lesný vyvážacie vlek mal byť podľa prvých plánov výrobcu uvoľnený na trh ku koncu roka 2014, avšak nakoniec sa tak stalo až na lesníckom veľtrhu v Brne tohto roka – Silva Regina 2016.

Detaily tejto vyvážačky si môžete prezrieť tu.

Dôvod časového omeškania je prostý. Vlek bol nasadený celý rok v testovacej prevádzke u dvoch zákazníkov: vo Fínsku (klasické ihličnaté drevo), ale aj u zákazníka v Nemecku, aby bolo vyskúšané, že táto nová a veľmi robustná vyvážačka nemá žiadny problém ani pri práci v ťažkom olistenom drevu. Keďže sme s výrobcami v tesnom kontakte, boli sme to my, kto je priviedol na myšlienku vytvoriť malý masívny vlek osadený malú, ale nevídane silnú hydraulickou rukou. Tento koncept je viac než pre Škandinávii určený pre naše podmienky (SR, ČR, Nemecko, Rakúsko, Maďarsko, Slovinsko, …) a je tak vhodný aj pre každodennú prácu v húževnatom olistenom drevu.

Vyvážečka za malotraktor

Vyvážačka za malotraktor

Použitie

Pre malotraktory a traktory s výkonom od 30 hp a vyššie. Najbežnejší použitie je pre približovanie dreva, ale vyvážačku je tiež možné nasadiť pri komunálnych a prípadne i poľnohospodárskych činnostiach. Ťažiskom použitie stále zostávajú výchovné a náhodné ťažby dreva, avšak vďaka masívnej konštrukcii a abnormálne silné hydraulické ruke, je možné aj nasadenie v mýtnych ťažbách.

Technické parametre vyvážačky Vahva Jussi 3000_420

Hydraulická ruka

Jedna alebo dve hrebeňové piestnice na otočnom uložení (podľa priania zákazníka). Dosah 4,2 (5,0) metra. Maximálna zdvíhacia sila („na krátko“) viac ako 1 000 kg. Zdvíhacia sila na 4,2 m je 360 kg a na 3 m je to 530 kg (vrátane drapáka a rotátora!). Hmotnosť hydraulickej ruky vrátane podporných nôh je 533 kg. Použitý je 3 tonový rotátor renomovaného výrobcu Baltrotors a drapák Vahva Jussi 0,12 (roztvorenie cca 95 cm). Výrobca Vahva Jussi používa iba najlepšie komponenty. Hydraulický rozvádzač je talianskej výroby, hadice sú nemeckej. Optimálny pracovný tlak oleja je 175 bar, prietok cca 20 – 40 l/m. Uhol otáčania hydraulickej ruky je 380°. Ďalej si môžete vybrať zo širokej ponuky voliteľného príslušenstva: diaľkovo ovládaný navijak, samostatné čerpadlo pre pohon (na PTO), štiepacie hlavice, drapáky, nakladače, pôdne vrtáky, atd.

Vyvážacie vlek

Hmotnosť samostatného vyvážacího vleku s 2 páry klaníc je 430 kg a nosnosť, ako už bolo spomenuté, je 3 000 kg. Dĺžka ložnej plochy je 2,7 až 3,7 m, výkyvné nápravy nesú vysokozáťažové pneumatiky starca (dánsko – nemecký výrobca), ktorá majú 8 plátien. Svetlá výška podvozka je 43 cm a celková šírka vleku je 158 cm. Vlek je možné na želanie zákazníka dovybaviť hydraulicky polohovateľnou ojou, 4WD pohonom kolies trakčnými valcami, extra páry klaníc, predĺžením ložnej plochy, atp.

Táto vyvážačka je homologovaná pre prevádzku na verejných komunikáciách. Cena základnej verzie je 241 300,- Kč bez DPH (8 940€). Tento vlek je tiež k videniu a vyskúšanie na adrese našej prevádzky, príďte si ho k nám vyskúšať, sme schopní zabezpečiť financovanie a dokážeme poradiť aj so získaním dotácií na jeho obstaranie.

Kontakt:

 • JPJ Forest, s.r.o., Ústí 78, CZ 507 91, Stará Paka
 • email: info@vyvazacka.sk, +420 773 202 321
Vyvážečka Vahva Jussi 3000_420

Vyvážačka Vahva Jussi 3000_420

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy REGON Riuttolehto Oy Tizmar snc