Akční nabídka

 • Kompletne vyrobené vo Fínsku !
 • Všetky hydraulické komponenty vyrobené v
 • Patentované zdvíhacie a podávacie zariadenie
 • Patentované prevedenie podávacieho dopravníka
 • Plne hydraulický pohon bez klinových remeňov
 • Dosah hydraulickej ruky 8,5 metrov
 • Uhol otáčania 360° !!
 • Vlek druhej generácie !!
 • Nosnosť 12 ton !!
 • 3 páry klaníc v štandardnej výbave
 • Plne profesionálny vlek najvyššej kvality !!
Reklamní banner

Články

Traktor nielen pre vyvážacie práce

V okolí obce Krahulčí, nachádzajúce sa v okrese Jihlava sa Bohumír Holec stará zhruba o päť hektárov lesa. Od leta minulého roka mu je kompaktný traktor New Holland Boomer 30 výrazným pomocníkom pri vyvážacích i ďalších prácach.

Lesné práce Bohumír Holec vykonáva ako doplnkovú činnosť a je vlastníkom troch hektárov lesa a ďalšie dva má prenajaté. Avšak práca je v lese viac než dosť, pretože ani oblasť nachádzajúca sa neďaleko Telče neminula silná kalamita lykožrúta. Po ťažbe a vyvážacích prácach bude nasledovať priesady a postupná obnova lesných porastov. Obratný výkonný traktor sa pri všetkých vyššie zmieňovaných činnostiach v blízkej dobe uplatní.

Až do júna minulého roka pracoval v agregácii s vyvážacím vlekom traktor Shibaura SP1540 s výkonom motora 15 koní. Svoje najlepšie roky mal však už dávno za sebou, takže nastal čas poobzerať sa po jeho nástupcovi, ktorý by bol dostatočne zdatný.

„Vyberal som z niekoľkých značiek traktorov a rozhodoval sa nielen podľa obstarávacej ceny, ale predovšetkým podľa technických parametrov umožňujúcich pre mňa vhodné agregácie náradia.“ hovorí pán Bohumír Holec.

„Okrem iného som navštívil predvádzacej akcii v Hustopečiach a vyskúšal si traktor, ktorý ma zaujal. Model New Holland Boomer 30 s výkonom motora takmer 30 koní svojimi parametrami najlepšie vyhovoval a spojenie s vyvážačkou Vahva Jussi 320 je veľmi vydarené a predovšetkým funkčné. Od vlaňajšieho júna odpracovala táto súprava pri drobných vyvážacích prácach viac ako sto motohodín k mojej plnej spokojnosti. Traktor vyhovuje svojimi rozmermi, prejde prakticky všade a výkonovo bohato stačí.“ oceňuje pán Holec vlastnosti a funkčnosť traktora v spojení s vyvážacím vlekom.

„Pri kúpe traktora som nevyužil možnosť dotácií, jeho výber bol o to ľahšie, pretože som nebol ničím limitovaný. Zvolil som verziu bez kabíny len s ochranným rámom, pretože manipulácia so strojom je tak v lesnom poraste jednoduchšie a v zimných mesiacoch sa moc práce rovnako nenarobí. Do lesa som zvolil variantu traktora s mechanickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Ovládanie traktora je veľmi jednoduché a stroj si poradí aj v náročnom teréne. Predpokladám, že ho čoskoro využijem aj pri ďalších činnostiach pri obnove lesa, uplatní sa napríklad pri orbe, s bránami i ďalšími vhodnými adaptéry. Dôležité je, že rovnako ako vyvážačka je traktor homologizovaný pre jazdu na verejných komunikáciách, pri doprave dreva na pílu ho určite využijem,“ hodnotí ďalej Bohumír Holec doterajšie skúsenosti s novým traktorom.

Traktor zatiaľ pracuje bez závad, a ak by nejaká predsa len nastala, potom zaisťuje servis predajné a servisné stredisko Agrotec sídliaca v Trnave neďaleko Třebíča, ktoré je od Krahulčí vzdialené necelých päťdesiat kilometrov.

Všestranný a kompaktný traktor

Pohonnou jednotkou traktora New Holland Boomer 30 je štvorvalcový dieselový motor s pokojným chodom a výkonom 28 koní. Traktor má vo svojej výbave plne mechanickú prevodovku umožňujúce radenie štyroch rýchlostných stupňov v troch skupinách pri pojazdu vpred i vzad (12/12) so synchronizovanou reverzáciou. Nepochybnou výhodou týchto traktorov kompaktných rozmerov je veľká zdvíhacia sila 850 kg. Prietok oleja dosahuje 31,2 l / min. Stroj môže využiť plnú ťažnú silu aj v tých najťažších podmienkach vďaka pohonu všetkých kolies. Riadenie má k dispozícii vlastné samostatné olejové čerpadlo, hydraulický výkon je tak vždy plný. K pohodliu obsluhy prispieva možnosť nastavenia stĺpika riadenia aj sedadlá. Komfortné je aj ovládanie traktora s ovládacími prvkami, ktoré sú ergonomicky umiestnené, farebne rozlíšené a zreteľne označené. Výmena pracovných adaptérov je veľmi jednoduchá a keďže sú servisné body dobre prístupné, tak aj údržba traktora prebieha veľmi ľahko. Traktor je vybavený trojbodovým závesom kategórie I a sériovo jedným vonkajším okruhom hydrauliky.

vyvážacie vlek Vahva Jussi 320
Predovšetkým pri vyvážanie dreva pracuje od júna minulého roka v Krahulčí traktor New Holland Boomer 30

Bezproblémová agregácia

Traktor pracuje v Krahulčí v agregácii s vyvážacím vlekom Vahva Jussi 320 s hydraulickou rukou. Jedná sa o zariadenie, ktoré je v Estónsku vyrábané spoločnosťou Kreisi Metall založenej v roku 2006, ktorej cieľom bolo vytvoriť prívesy a hydraulickej ruky pre každodenné použitie v akomkoľvek ročnom období, a tak sú pre hydraulické rozvody použité iba kvalitné komponenty renomovaných výrobcov z Nemecka a Talianska. Model 320 pracuje s dosahom ruky 3,2 m, a podvozkom s nosnosťou 1 500 kg. Maximálna zdvíhacia sila je 550 kg, na 3,2 metroch potom 280 kg. Zariadenie je vybavené dvoma pármi klaníc (kapacita vyvážacího vleku 2,5 m3) a samozrejmosťou sú tiež výkyvné nápravy, nízkotlakové vysokozáťažové pneumatiky a otočné závesné zariadenie. K vyvážacímu vleku Vahva Jussi možno tiež ľubovoľne dokúpiť ďalšie príslušenstvo pre rozmanité použitie.

traktor New Holland Boomer 30 a vyvážačka Vahva Jussi
S vyvážačkou Vahva Jussi 320 má traktor zatiaľ odpracovaných viac ako sto motohodín. Do budúcnosti sa počíta aj s jeho nasadením pri ďalších lesných prácach


Text a fotografie: Roman Paleček

Ak máte akékoľvek otázky, alebo Vás vyvážacie vleky Vahva Jussi zaujali, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám poradíme a spoločne vyberieme najlepšie riešenie pre Vás a Vaše potreby!


Viac informácií sa dozviete na www.vyvazacka.sk alebo na tel .: +420 773 202 321 alebo +420 773 984 518. Môžete nás tiež kontaktovať priamo cez kontaktný formulár nižšie alebo cez e-mail, ktorý nájdete v sekcii Kontakty.

JPJ  Forest, s.r.o., Stará Paka – Ústí 78, 50791, okres Jičín, Královéhradecký kraj, Česká Republika

Predvedenie strojov: Po – Pia, 7:00 – 11:30 a 12:30 – 16:00,www.jpjforest.com

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy REGON Riuttolehto Oy Tizmar snc