Akční nabídka

 • Kompletne vyrobené vo Fínsku !
 • Všetky hydraulické komponenty vyrobené v
 • Patentované zdvíhacie a podávacie zariadenie
 • Patentované prevedenie podávacieho dopravníka
 • Plne hydraulický pohon bez klinových remeňov
 • Dosah hydraulickej ruky 8,5 metrov
 • Uhol otáčania 360° !!
 • Vlek druhej generácie !!
 • Nosnosť 12 ton !!
 • 3 páry klaníc v štandardnej výbave
 • Plne profesionálny vlek najvyššej kvality !!
Reklamní banner

Články

Robot s hydraulickou rukou

Rôzne druhy hydraulických rúk sa hojne využívajú u robotov, najmä vo výrobných linkách. Hydraulická ruka tu slúži na manipuláciu a obrábanie a môže niesť veľmi pestrú paletu nástrojov.

Možnosti pohybu hydraulickej ruky

Hydraulická ruka môže mať pevné ramená spojené kĺbom, prípadne môže mať teleskopické rameno pre vyšší dosah. Ruka sa najčastejšie natáča do strán, hore a dole. Celá konštrukcia však môže byť naklápacie, a hydraulická ruka tak má takmer neobmedzenú možnosť pohybu. K natáčanie nástrojov sa používajú rotátory, ktoré jednotlivými časťami hydraulickej ruky otáča do strán. Používajú sa rotátory s pohybom obmedzeným dorazom aj rotátory s tzv. nekonečným pohybom, ktoré sa môžu otáčať neobmedzene. Pre väčší rozsah pohybu môže byť hydraulická ruka upevnená na posuvnom zariadení. Výhodou je najmä vysoká presnosť a veľká sila v porovnaní s človekom.

Naša firma sa špecializuje na predaj hydraulických rúk za malotraktory, traktory a ATV pracovné štvorkolky, ale v ponuke máme aj kvalitné rotátory na hydraulickej ruky.

Využitie na robotických linkách

V automobilovom priemysle, ale aj v celom rade ďalších odvetví, sa uplatňujú robotické výrobnej linky. Robot je spravidla zostavený z nejakej automatickej riadiacej jednotky a často využíva hydraulickú ruku. Tá je osadená nástrojmi pre manipuláciu a obrábanie materiálu. Hydraulická ruka môže vykonávať presun a skladanie materiálu, rezanie, zváranie, striekanie farbou či prikladanie a montáž dielov. Výhodou je veľká presnosť, rýchlosť a možnosť práce v sťažených či zdraviu nebezpečných podmienkach. Zváranie, lakovanie či manipulácia s nebezpečnými látkami sú pre človeka vždy riskantné, preto sa často využívajú automatické výrobné linky.

Ďalšie využitie robotickej hydraulickej ruky

Medzi pomerne rozšírené patrí využitie robotov napríklad pri operáciách, v laboratóriách a pri ďalších podobne náročných činnostiach. Na rozdiel od človeka je hydraulická ruka robota úplne presná, netrasie sa, neunaví sa, a v prípade potreby disponuje aj výrazne väčšou silou. Veľkou výhodou je aj v niektorých ohľadoch menej obmedzená pohyblivosť či lepšiu dosah.

 

Ak je Vám niečo nejasné a potrebujete sa na čokoľvek opýtať ohľadom hydraulických rúk, neváhajte nás kontaktovať pomocou formulára nižšie alebo na uvedenom telefónnom čísle – radi Vám s výberom hydraulickej ruky pomôžeme.

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy REGON Riuttolehto Oy Tizmar snc