Akční nabídka

 • Kompletne vyrobené vo Fínsku !
 • Všetky hydraulické komponenty vyrobené v
 • Patentované zdvíhacie a podávacie zariadenie
 • Patentované prevedenie podávacieho dopravníka
 • Plne hydraulický pohon bez klinových remeňov
 • Dosah hydraulickej ruky 8,5 metrov
 • Uhol otáčania 360° !!
 • Vlek druhej generácie !!
 • Nosnosť 12 ton !!
 • 3 páry klaníc v štandardnej výbave
 • Plne profesionálny vlek najvyššej kvality !!
Reklamní banner

Články

Možnosti využitia hydraulickej ruky

Hydraulická ruka patrí medzi veľmi rozšírené a univerzálne zariadenie, ktoré sa osadzuje celým radom príslušenstva pre manipuláciu či spracovanie materiálov. Môže sa jednať o rôzne žeriavy, bagre, bagre a špeciálne procesovací hlavice.

Žeriavy

Najčastejšie sa nám pri termíne hydraulická ruka vybavia rôzne druhy žeriavov. Hydraulická ruka sa využíva iba pre relatívne ľahké žeriavy, zvyčajne s nosnosťou niekoľkých stoviek kilogramov až niekoľkých ton. Pre zdvíhanie ťažkých bremien a pre veľké výšky sa spravidla využívajú žeriavy s teleskopickým ramenom a navijakom. Hydraulická ruka sa často používa najmä na nákladných automobiloch. Odpadá tým nutnosť ďalších manipulačných strojov a vodič môže bez problémov naložiť alebo zložiť materiál. Časté sú tiež malé statické žeriavy v rôznych prevádzkach.

Naša firma sa špecializuje na predaj hydraulických rúk za malotraktory, traktory a atv pracovné štvorkolky najmä do lesného priemyslu.

Drapáky

Rôzne formy drapákov a zverných oplenov sa uplatňujú najmä u nákladných automobilov a v lesníctve u vyvážacích traktorov a harvestor. V stavebníctve sa niekedy využívajú bagre s drapákom, ale zvyčajnejšie sú kolesové nakladače. S drapáky sa tiež často stretneme v železničnej a námornej doprave.

Zemné stroje

Traktory, traktorbagry a pásové zemné stroje sú často osadzované hydraulickou rukou a lyžicou pre ťažbu zeminy. Podľa veľkosti stroja môže ísť o lyžice s nosnosťou desiatok kilogramov až po niekoľko ton. Zemné stroje možno tiež využiť ako improvizované žeriavy.

Ďalšie použitie

Na hydraulickú ruku možno osadiť aj rad špeciálnych hlavíc pre spracovanie materiálu. Často sa môžeme stretnúť s rôznymi žacími hlavami na traktoroch či nákladných automobiloch. Ďalej sa bežne používajú stínacia a odvetvovacia hlavy v lesníctve. V strojárstve sú využívané hydraulickej ruky s celou radou špeciálnych nástavcov pre spracovanie, tvárnenie, manipuláciu, zváranie a rad ďalších aplikácií.

 

Ak je Vám niečo nejasné a potrebujete sa na čokoľvek opýtať ohľadom hydraulických rúk, neváhajte nás kontaktovať pomocou formulára nižšie alebo na uvedenom telefónnom čísle – radi Vám s výberom hydraulickej ruky pomôžeme.

 

 

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy REGON Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB