Akční nabídka

 • Kompletne vyrobené vo Fínsku !
 • Všetky hydraulické komponenty vyrobené v
 • Patentované zdvíhacie a podávacie zariadenie
 • Patentované prevedenie podávacieho dopravníka
 • Plne hydraulický pohon bez klinových remeňov
 • Dosah hydraulickej ruky 8,5 metrov
 • Uhol otáčania 360° !!
 • Vlek druhej generácie !!
 • Nosnosť 12 ton !!
 • 3 páry klaníc v štandardnej výbave
 • Plne profesionálny vlek najvyššej kvality !!
Reklamní banner

Články

Malá hydraulická ruka

Hydraulická ruka patrí medzi hojne rozšírené a veľmi univerzálne nástroje. Bežne je k videniu napríklad na bagru, nákladných automobiloch alebo manipulačných strojoch. Vyrába sa však aj ľahšia verzia, ktoré je možné montovať na malotraktory, terénne automobily, štvorkolky, vozíky, vyvážačky a dokonca valníkovej dodávky.

Malá hydraulická ruka

Menšie typy hydraulických rúk sa spravidla montujú na malé vozidlá. Môže sa jednať napríklad o vozíky, štvorkolky, malotraktory či dodávky. Dosah je zvyčajne v rozmedzí troch až piatich metrov a nosnosť niekoľko stoviek kilogramov. Pretože táto malá vozidlá nemávajú vlastný hydraulický okruh, často majú tieto typy ruk tiež vlastné pohonný agregát.

Možno využívať prakticky všetky typy hláv ako u veľkých hydraulických rúk, ale ich rozmery aj výkon sú samozrejme výrazne nižšie. To je dané okrem iného nižšou hmotnosťou vozidla a často tiež absenciou podpier, takže pri použití väčšej sily hrozí poškodenie či prevrhnutie stroja. Veľká nosnosť vyžaduje tiež veľmi tuhú konštrukciu, ktorú nemožno u väčšiny menších vozidiel zabezpečiť. Medzi často využívané typy patria najmä rôzne žeriavy, kliešte a drapáky.

Podmienky prevádzky malej hydraulickej ruky

Malá hydraulická ruka je spravidla obmedzená nosnosťou niekoľkých stoviek kilogramov, napriek tomu dokáže významne zrýchliť a uľahčiť prácu. Obmedzenie sily je nutné kvôli výkonu a objemu hydrauliky a v neposlednom rade aj kvôli hmotnosti použitého vozidla. Hydraulická ruka potrebuje pre svoju prácu stabilnú oporu a dostatočnú protiváhu, čo u ľahších vozidiel nemožno plne zaistiť a hrozilo by prevrátenia či poškodenie vozidla. Aj relatívne ľahká malá ruka môže byť vybavená žeriavom, drapákom, lyžicou na sypké materiály, pôdnym vrtákom či dokonca procesovací hlavicou na drevo. Samotná hydraulická ruka spravidla váži 100 až 200 kg a je možné ju bez problémov inštalovať na rad vozidiel. Dosah záleží na type, ale najčastejšie sa pohybuje v rozsahu od dvoch do štyroch metrov. Pohon ruky môže byť riešený samostatným benzínovým agregátom, ale môže byť napojená aj priamo na hydraulický okruh vozidla (štvorkolky, traktora či malotraktora).

Využitie malé hydraulickej ruky

Veľkou výhodou malé hydraulickej ruky je relatívne nízka obstarávacia cena, malá hmotnosť a pritom pomerne značný pracovný výkon. Pri montáži napríklad na štvorkolku umožňuje uľahčenie práce v teréne, ktorý je pre väčšinu strojov úplne nedostupný, prípadne by bol spojený so značnou devastáciou terénu v prípade pásových vozidiel.

Naša firma sa špecializuje na predaj hydraulických rúk za malotraktory, traktory a ATV pracovné štvorkolky najmä do lesného priemyslu.

Hydraulická ruka tak nájde uplatnenie pri ľahších stavebných prácach, pri rôznych opravách, prácu v lese, pri úprave záhrad, menších terénnych úpravách a pri rade ďalších využití. Dokáže uľahčiť množstvo nepríjemné práce, aby bolo nutné snímať či používať ťažkú a drahú techniku. V mnohých prípadoch dokáže napríklad použitie malotraktora s hydraulickou rukou nahradiť nákup malého bagra. Odpadajú tak problémy s prepravou a ušetrí sa značné množstvo nákladov.

Ak je Vám niečo nejasné a potrebujete sa na čokoľvek opýtať ohľadom hydraulických rúk za traktor, malotraktor alebo štvorkolku, neváhajte nás kontaktovať pomocou formulára nižšie alebo na uvedenom telefónnom čísle – radi Vám s výberom hydraulickej ruky pomôžeme.

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy REGON Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB