Akční nabídka

 • Kompletne vyrobené vo Fínsku !
 • Všetky hydraulické komponenty vyrobené v
 • Patentované zdvíhacie a podávacie zariadenie
 • Patentované prevedenie podávacieho dopravníka
 • Plne hydraulický pohon bez klinových remeňov
 • Dosah hydraulickej ruky 8,5 metrov
 • Uhol otáčania 360° !!
 • Vlek druhej generácie !!
 • Nosnosť 12 ton !!
 • 3 páry klaníc v štandardnej výbave
 • Plne profesionálny vlek najvyššej kvality !!
Reklamní banner

Články

Vyvážačky a hydraulické ruky FARMA

Pod označením FARMA (výrobca AS FORS MW) môžete vidieť stále viac strojov a lesníckej techniky pracujúcich v slovenských a českých lesoch. FARMA je estónsko-švédska značka vysoko kvalitnej a cenovo dostupnej lesníckej techniky a mechanizácie, ktorá dodáva stroje zákazníkom po celom svete už niekoľko desiatok rokov.

Za úspechom FARMY stojí niekoľko základných princípov

 1. Stroje FARMA musí byť cenovo dostupné nielen pre väčšie spoločnosti, ale taktiež pre živnostníkov a drobných vlastníkov lesa.
 2. Najširšia ponuka na trhu – zákazník si môže vyberať zo širokej škály nosností vyvážacích vlekov, dosahov hydraulických žeriavov a v neposlednom rade taktiež z veľmi bohatej ponuky príslušenstva.
 3. Najvyššia kvalita výrobkov daná perfektným technickým a dielenským spracovaním a použitím kvalitných a praxou osvedčených komponentov a materiálov.
 4. Starostlivosť o zákazníka pred a po predaji – konzultácie a pomoc pri výbere vhodného technologického riešenia, záručný a pozáručný servis. Všetky náhradné diely a komponenty sú dostupné taktiež pre výrobky a stroje, ktoré už boli vyradené z výrobného programu.
 5. Vyvážacie vlekyžeriavy FARMA sú určené pre bežné a obecne rozšírené traktory. Bez problémov pracujú a fungujú aj so staršími modelmi bežných traktorov.

Hydraulické ruky – žeriavy

Hydraulické ruky FARMA vyčnievajú nad ostatnými výrobcami svojou vysokou zdvíhacou silou, dlhou životnosťou a univerzálnosťou použitia. Sériové sú montované na vyvážacie vleky FARMA, ale možné je taktiež zakúpiť samostatne (vrátane hydraulických rozvodov a rozvádzačov podľa priania zákazníka) a používať ich v trojbodovom závese traktorov (v kombinácii zo sériovo vyrábaným adaptérom), pripevniť na štiepkovač alebo iný pracovný stroj a v neposlednom rade je taktiež veľmi obľúbené použitie ako takzvaného stacionárneho žeriavu (poľnohospodárske prevádzky, kafilérie a podobne). Hydraulické ruky sú vyrábané v intervale dosahu od 3,8 do 8,5 metra (konkrétne: 3,8, 4,2, 4,6, 5,1, 5,3, 6,3, 7 a 8,5 m) a dajú sa doplniť napríklad rádiovo ovládaným hydraulickým navijakom, pracovným svetlom a podobne. Hydraulické žeriavy je taktiež možné zabezpečiť špeciálnym tlmičom nárazov a pohybov, ktorý minimalizuje trhavé pohyby hydrauliky, čím znižuje opotrebenie hydraulického žeriavu a zvyšuje rýchlosť a efektivitu práce. Požadovaný prietok hydraulického oleja sa v závislosti na veľkosti hydraulickej ruky pohybuje od 10 do 70 litrov za minútu.

Vyvážacie vleky

Vyvážacie vleky FARMA sú známe svojou extrémnou odolnosťou a praktickosťou. Za týmito vlastnosťami stojí niekoľko desiatok rokov vývoja a overovania v najtvrdších pracovných podmienkach pri každodennom nasadení. Predajca ponúka vleky s nosnosťou: 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14 alebo 16 ton a na prianie zákazníka ich osadiť vhodnou hydraulickou rukou (vždy je na výber z viacerých variantov). Vleky je možné doplniť bubnovými alebo diskovými brzdami, svetlami a extra párom klaníc. Všetky vyvážacie vleky (výnimkou 6-tonového) sú už v základnej výbave vybavené hydraulicky polohovateľnou ojou. Pre zákazníkov, ktorí sa zameriavajú na vyvážanie zvyškov po ťažbe je možné dodať rozšírené klanice, zvýšenie klaníc a demontovateľné predĺženie úložnej plochy. Vleky s vyššou nosnosťou (od 12 ton vyššie) majú 4WD pohon kolies trakčnými valcami a hydraulicky roztiahnuteľným podvozkom. Vyvážacie vleky a hydraulické ruky je možné pripojiť priamo do hydraulického okruhu traktora alebo ich vybaviť čerpadlom pre pripojenie na vývodový hriadeľ traktora (PTO).

Drapáky a nakladače

FARMA vyrába najširší sortiment príslušenstva pre hydraulické ruky na trhu. Základným príslušenstvom sú drapáky dodávané vo veľkostiach (podľa obsahu) 0,12, 0,16, 0,20 a 0,24 m². Drapáky sú vyrábané vo dvoch variantoch – guľatinové alebo na zvyšky po ťažbe. Pripravené sú podľa priania zákazníka k montáži na hriadeľ alebo na prírubu rotátora. Drapáky je taktiež možné doplniť takzvanými vkladacími lyžicami pre manipuláciu a nakladanie sypkých materiálov (napríklad zeminy, pilín, štiepky, piesku atď.) Vkladacie lyžice sú vyrábané vo veľkostiach pre použitie s drapákmi 0,12, 0,16 a 0,20 m². Vo výrobnom programe sú zahrnuté taktiež špeciálne nakladače sypkých hmôt, ktoré ľahko pripojíte k vašej hydraulickej ruke po demontáži. Nakladače sypkých hmôt sú vyrábané v dvoch veľkostiach – 160 alebo 200 litrov.

Štiepacie hlavice

Unikátne pracovné príslušenstvo je vhodné k montáži na vašu hydraulickú ruku (vhodné pre klasické lesnícke žeriavy, ako aj pre stroje používané pri zemných prácach). FARMA BC 18 je robustná gilotínová štiepacia hlavica vhodná na stínanie stromov do 18 centimetrov priemeru na kmeni. Toto príslušenstvo je vhodné predovšetkým na odstraňovanie náletových drevín, v topoľových porastoch, prebierkach atď.

Perfektná kvalita, dlhoročná tradícia s koreňmi v Škandinávii a nikdy nekončiaca sa starostlivosť o zákazníka, to je FARMA.

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy REGON Riuttolehto Oy Tizmar snc