Akční nabídka

 • Kompletne vyrobené vo Fínsku !
 • Všetky hydraulické komponenty vyrobené v
 • Patentované zdvíhacie a podávacie zariadenie
 • Patentované prevedenie podávacieho dopravníka
 • Plne hydraulický pohon bez klinových remeňov
 • Dosah hydraulickej ruky 8,5 metrov
 • Uhol otáčania 360° !!
 • Vlek druhej generácie !!
 • Nosnosť 12 ton !!
 • 3 páry klaníc v štandardnej výbave
 • Plne profesionálny vlek najvyššej kvality !!
Reklamní banner

Články

Hydraulická ruka za traktor

V bežnej prevádzke sa hydraulická ruka na traktor zvyčajne nepripája, veľmi často sa však využíva v lesníctve. Nie každý prevádzku totiž disponuje výkonnými harvestory, a tak prídu k slovu aj ľahšie stroje, ako napríklad univerzálny traktory vybavené práve hydraulickou rukou.

Naša firma sa špecializuje na predaj hydraulických rúk za malotraktory, traktory a atv pracovné štvorkolky najmä do lesného priemyslu.

 

Možnosti využitia hydraulickej ruky v lesníctve

Hydraulickú ruku možno osadiť napríklad drapákom pre manipuláciu s drevom, žeriavom či procesovací hlavicou pre odvetvovanie a rezanie kmeňov. Drapáky na hydraulickej ruky sa často používajú najmä v menšom prevedení a slúži k manipulácii s menšími kusmi dreva či k vyváženie dreva. Žeriavy sú určené najmä na zdvíhanie bremien. Často býva ku zvoze využívaný ťahač s návesom, ktorý je osadený vlastnou hydraulickou rukou na zdvíhanie celých klád.

V zložitejšom teréne sa ku zvoze môže použiť priamo harvestor, alebo napríklad traktor s vlečkou. K nakladanie možno využiť hydraulickú ruku so žeriavom či drapákom. Ak sa neuskutočňuje spracovanie kmeňov pomocou harvestory, môže k tejto činnosti poslúžiť špeciálnej hydraulická ruka s hlavou pre spracovanie dreva. Tieto hlavy síce spravidla nevie rúbať, ale môžu zaistiť odvetvenie a rozrezanie menších kmeňov. Na väčšie priemery kmeňa je potrebné využiť harvestor, pretože väčšina traktorov nemá dostatočnú váhu a stabilitu.

Technické podmienky použitia hydraulickej ruky

Menšie hydraulická ruka môže priamo využívať hydraulického okruhu traktora. Väčšie konštrukcie vyžadujú prídavnú olejovú nádrž a čerpadlo poháňané vývodovým hriadeľom. Použitie hydraulickej ruky samozrejme vyžaduje vybavenie traktora podperami. Traktory v lesníckom prevádzke mávajú navyše zosilnenú konštrukciu a oceľovú vaňu, ktorá okrem zvýšenej odolnosti zaisťuje aj ochranu proti únikom prevádzkových kvapalín.

Veľká / Malá hydraulická ruka

Veľká hydraulická ruka, napríklad pre spracovanie kmeňov, môže byť montované len na stroje dostatočnej hmotnosti, aby nedošlo k ich prevráteniu. Veľkou výhodou je otočné riadenie traktora, ktoré umožňuje pohodlnú a bezpečnú prácu priamo z kabíny. Menšie hydraulická ruka je často ovládaná priamo, toto riešenie však znamená horší výhľad a zvýšenej pracovnej riziko.

 

Ak je Vám niečo nejasné a potrebujete sa na čokoľvek opýtať ohľadom hydraulických rúk za traktor alebo malotraktor, neváhajte nás kontaktovať pomocou formulára nižšie alebo na uvedenom telefónnom čísle – radi Vám s výberom hydraulickej ruky pomôžeme.

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy REGON Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB