Akční nabídka

 • Kompletne vyrobené vo Fínsku !
 • Všetky hydraulické komponenty vyrobené v
 • Patentované zdvíhacie a podávacie zariadenie
 • Patentované prevedenie podávacieho dopravníka
 • Plne hydraulický pohon bez klinových remeňov
 • Dosah hydraulickej ruky 8,5 metrov
 • Uhol otáčania 360° !!
 • Vlek druhej generácie !!
 • Nosnosť 12 ton !!
 • 3 páry klaníc v štandardnej výbave
 • Plne profesionálny vlek najvyššej kvality !!
Reklamní banner

Články

Hydraulická ruka za traktor

V bežnej prevádzke sa hydraulická ruka na traktor zvyčajne nepripája, veľmi často sa však využíva v lesníctve. Nie každý prevádzku totiž disponuje výkonnými harvestory, a tak prídu k slovu aj ľahšie stroje, ako napríklad univerzálny traktory vybavené práve hydraulickou rukou.

Naša firma sa špecializuje na predaj hydraulických rúk za malotraktory, traktory a atv pracovné štvorkolky najmä do lesného priemyslu.

 

Možnosti využitia hydraulickej ruky v lesníctve

Hydraulickú ruku možno osadiť napríklad drapákom pre manipuláciu s drevom, žeriavom či procesovací hlavicou pre odvetvovanie a rezanie kmeňov. Drapáky na hydraulickej ruky sa často používajú najmä v menšom prevedení a slúži k manipulácii s menšími kusmi dreva či k vyváženie dreva. Žeriavy sú určené najmä na zdvíhanie bremien. Často býva ku zvoze využívaný ťahač s návesom, ktorý je osadený vlastnou hydraulickou rukou na zdvíhanie celých klád.

V zložitejšom teréne sa ku zvoze môže použiť priamo harvestor, alebo napríklad traktor s vlečkou. K nakladanie možno využiť hydraulickú ruku so žeriavom či drapákom. Ak sa neuskutočňuje spracovanie kmeňov pomocou harvestory, môže k tejto činnosti poslúžiť špeciálnej hydraulická ruka s hlavou pre spracovanie dreva. Tieto hlavy síce spravidla nevie rúbať, ale môžu zaistiť odvetvenie a rozrezanie menších kmeňov. Na väčšie priemery kmeňa je potrebné využiť harvestor, pretože väčšina traktorov nemá dostatočnú váhu a stabilitu.

Technické podmienky použitia hydraulickej ruky

Menšie hydraulická ruka môže priamo využívať hydraulického okruhu traktora. Väčšie konštrukcie vyžadujú prídavnú olejovú nádrž a čerpadlo poháňané vývodovým hriadeľom. Použitie hydraulickej ruky samozrejme vyžaduje vybavenie traktora podperami. Traktory v lesníckom prevádzke mávajú navyše zosilnenú konštrukciu a oceľovú vaňu, ktorá okrem zvýšenej odolnosti zaisťuje aj ochranu proti únikom prevádzkových kvapalín.

Veľká / Malá hydraulická ruka

Veľká hydraulická ruka, napríklad pre spracovanie kmeňov, môže byť montované len na stroje dostatočnej hmotnosti, aby nedošlo k ich prevráteniu. Veľkou výhodou je otočné riadenie traktora, ktoré umožňuje pohodlnú a bezpečnú prácu priamo z kabíny. Menšie hydraulická ruka je často ovládaná priamo, toto riešenie však znamená horší výhľad a zvýšenej pracovnej riziko.

 

Ak je Vám niečo nejasné a potrebujete sa na čokoľvek opýtať ohľadom hydraulických rúk za traktor alebo malotraktor, neváhajte nás kontaktovať pomocou formulára nižšie alebo na uvedenom telefónnom čísle – radi Vám s výberom hydraulickej ruky pomôžeme.

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy REGON Riuttolehto Oy Tizmar snc