Akční nabídka

 • Kompletne vyrobené vo Fínsku !
 • Všetky hydraulické komponenty vyrobené v
 • Patentované zdvíhacie a podávacie zariadenie
 • Patentované prevedenie podávacieho dopravníka
 • Plne hydraulický pohon bez klinových remeňov
 • Dosah hydraulickej ruky 8,5 metrov
 • Uhol otáčania 360° !!
 • Vlek druhej generácie !!
 • Nosnosť 12 ton !!
 • 3 páry klaníc v štandardnej výbave
 • Plne profesionálny vlek najvyššej kvality !!
Reklamní banner

Články

Hydraulická ruka na nákladné auto

Existuje nepreberná paleta nákladných automobilov a mnoho z nich využíva pre rôzne úlohy hydraulickú ruku. Takto vybavená autá často šetrí veľa času a práce, pretože nepotrebujú ďalšie obslužné stroje pre nakládku a vykládku, prípadne môžu po ľahkých úpravách plniť aj rôzne ďalšie úlohy.

Technické možnosti hydraulickej ruky

Hydraulická ruka sa na nákladné automobily spravidla montuje pred alebo za korbu, u niektorých návesov sa montuje dozadu, ale to býva skôr výnimkou. Nosnosť hydraulickej ruky môže v závislosti na váhe automobilu dosahovať až niekoľko ton a dosah je aj viac ako päť metrov. Použitie ruky s vyšším výkonom je často podmienené tiež použitím podpier pre zvýšenie stability vozidla. Pohon hydrauliky je spravidla zaistený priamo z hydraulického okruhu vozidla, na menšie stroje však ide dodatočne inštalovať aj hydraulickou ruku so samostatným pohonom.

Možnosti využitia hydraulickej ruky na nákladnom aute

Medzi najčastejšie aplikácie patria rôzne druhy žeriavov, ako napríklad pre nakladanie a vykladanie paliet. Silné vozidlá sú schopné manipulovať napríklad aj s paletou tehál či nakladať oceľové profily, polená a podobne. Existuje aj množstvo kontajnerových vozidiel, ktoré môžu voziť univerzálne kontajnery či napríklad špeciálne nádoby pre recykláciu odpadu. Vozidlá s korbou možno dovybaviť miesto žeriavu aj drapákom a môžu tak bez problémov nakladať aj sypké materiály. Špeciálnym využitím sú napríklad žacie či štiepkovacie hlavy pre údržbu verejnej zelene.

Naša firma sa špecializuje na predaj hydraulických rúk za malotraktory, traktory a ATV pracovné štvorkolky, ale v ponuke máme aj kvalitné rotátory na hydraulickej ruky.

U väčších vozidiel či u ťahačov s návesom sa nosnosť ruk často pohybuje v poriadku ton a bez problémov dvíhajú aj ťažký náklad. Pri dlhších nákladných automobilov s vlekom sa často montuje hydraulická ruka na koniec korby, aby mohla obsluhovať aj vlek. Samostatnou kapitolou sú ťahače s návesom pre zvoz dreva, ktoré bývajú vybavené silným drapákom. Používajú sa typy pre zvoz metrového dreva i veľké návesy pre zvoz celých kmeňov.

 

Ak je Vám niečo nejasné a potrebujete sa na čokoľvek opýtať ohľadom hydraulických rúk, neváhajte nás kontaktovať pomocou formulára nižšie alebo na uvedenom telefónnom čísle – radi Vám s výberom hydraulickej ruky pomôžeme.

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Pentin Paja Oy REGON Riuttolehto Oy Tizmar snc